Zapachy kwiatowe perfum

Można wyróżnić kilka podstawowych rodzin zapachowych perfum, a mianowicie stricte kwiatowe, kwiatowo-aldehydowe, skórzano-tytoniowe, drzewno-wetyweriowe, cytrusowe, zielone, świeże, drzewno-kwiatowe, czysto drzewne, aromatyczne, fougere, szyprowe oraz orientalne.
Skupmy jednak naszą uwagę na zapachach czysto kwiatowych. Po pierwsze są to perfumy najbardziej kobiece, choć zdarzają się w tej grupie również nietypowe zapachy męskie. Perfumy tej klasy mogą sygnalizować kobiecość w sposób duchowy lub cielesny. Często wyznaczają dystans jednocześnie przyciągając rozmówcę wyrażając informację o charakterze czysto erotycznym. O perfumach tej grupy mówi się również, że są świeże, dyskretne, eleganckie, jest to jednak indywidualne i nie każdej osobie dodają tych samych cech. Nadają się na przeróżne okazje (randkę, do pracy, na spotkanie towarzyskie czy rodzinną uroczystość). W tej rodzinie możemy jednak wyróżnić jeszcze następujące podgrupy: perfumy ekstrahowane z jednego kwiatu, wielu kwiatów, czyli bukiet różnorakich roślin oraz białych kwiatów. Jeśli chodzi o historię tej kategorii zapachowej to do XIX wieku kobiety preferowały zapachy stworzone z jednego kwiatu. Z biegiem czasu zaczęto jednak mieszać zapachy tworząc przeróżne bukiety zapachowe. Obecnie większość osób lubiących kwiatowe perfumy sięga raczej po kompozycje, bez zapachu przewodniego, jednak zapachy jednego kwiatu są zdecydowanie bardziej wyraziste i dużo łatwiejsze do zapamiętania, co może skłaniać do powracania do sklepu po dany produkt, co jest pożądane wśród producentów znanych marek.

Hej! Mam na imię Adam i bardzo serdecznie witam Cię na moim blogu. Cały jest poświęcony modzie, więc skoro tu jesteś, ten temat pewnie Cię interesuje. Mam nadzieję, że wpisy Cię zainteresują i będziesz się tu dobrze bawić!
error: Content is protected !!